2020. december 21., hétfő

Egy csodás sikersztori, amelyből bárki erőt és inspirációt meríthet

 Kedves Olvasók!

Időről-időre érkeznek hosszabb-rövidebb köszönőlevelek hozzánk, ám most a különleges helyzetre való tekintettel megosztok egyet, amelyből sokatok meríthet erőt és inspirációt a jelenlegi helyzetben.

Fontos, hogy tudjátok, van megoldás, akkor is ha nehéz a helyzet. Vegyétek kezetekbe az ingatlaneladásotokat! És alkalmazzátok az MSP Home Staging szemléletét sikerrel, ahogy tette Blanka is!

Ezúton is köszönöm a felkavaró és felemelő soraidat!

"Kedves Patrícia!

Szeretnék elmesélni egy hihetetlen történetet arról, hogy a hatásodra mi történt Édesanyám lakásával 2019 őszén, arról, hogy hogyan vált egy tragédiának tűnő élethelyzetből sikerstory. Anyukám a lakás vásárlásakor svájci frankos hitelt vett fel. Ennek a törlesztője néhány év alatt a 2,5-szeresére nőtt, amit egyre kevésbé tudott fizetni. Egyébként a 13 millió forintra végül összesen 32 milliót kellett visszafizetnie, de a svájci frankos hitel „szépségeibe” most nem mennék bele… Először a követeléskezelő, majd egy faktorcég vásárolta meg a hitelt. Az ügyvédünk felvette velük a kapcsolatot, hogy tárgyaljunk a lehetőségekről. Erre ők küldtek egy értékbecslőt, aki -mint utólag megtudtuk- 52 millió forintra értékelte a lakást. Októberben kaptunk egy hivatalos levelet, amitől Anyukám nagyon megijedt, ezért az ügyvédünk kíséretében személyesen tárgyaltunk a faktorcéggel. Kiderült, hogy ha Anya 2 hónapon belül nem fizeti vissza egy összegben a 20 milliós tartozását, akkor végrehajtásra adják ki az ingatlant… Mivel a törlesztésre nem volt módja, egyetlen megoldás maradt, mégpedig az, hogy eladja a lakást. Tudtuk, hogy egy ingatlan értéke nagyot csökken, ha végrehajtás alatt árulják, hiszen az átlagember fél ezektől a procedúráktól, ezért 3 hónap haladékot kértünk a faktorcégtől. A megállapodás alapján, ha január 31-ig megérkezik a számlájukra az összeg, akkor nem indítják el a végrehajtást. Édesanyám megsemmisült a tárgyalás végére, hiszen úgy gondolta, hogy egész életében ezért a lakásért dolgozott, és most pedig meg kell válnia tőle. Úgy gondolta, hogy perbe száll, és elmegy a végsőkig az otthonáért, mert igazságtalanságnak tartotta, ami vele történik. Nagyon aggódtunk érte… 

Eszembe jutott, hogy néhány hónapja nézegettem előtte-utána lakás képeket a google-ben, és rátaláltam egy hölgyre, aki azzal foglalkozik, hogy eladásra készíti fel az ingatlanokat, amivel az ingatlan maximális értékét hozza ki belőlük. Anyát sikerült meggyőznünk róla, hogy nincs más út, ki kell költöznie és el kell kezdenünk a lakás felújítását. Elmondtuk neki, hogy azzal tudjuk őt támogatni ebben az egészben az öcsémmel és a férjemmel karöltve, hogy szerzünk pénzt a felújításra és a berendezésre, majd pedig levezetjük az egész folyamatot. Abban tudjuk őt segíteni, hogy ebből a helyzetből a legjobbat hozzuk ki neki és a lehető legdrágábban és a leggyorsabban adjuk el a lakást. Gyászolta az otthonát, de megértette, hogy ez a legjobb döntés és a faktorcéggel való tárgyalás után 5 nappal, azaz november 1-én, már üres volt az ingatlana, és elkezdődött a felújítás. Találtam szakembereket is, akik tudták tartani a határidőket. 

Amikor Anyukám igent mondott, azonnal jelentkeztem az MSP-s Alapképzésre és megvettem az akkor fellelhető online tanfolyamokat: a Stylingot és a Felújítási napot. Közben személyesen elvégeztem december elejéig az Értékesítési napot és az Ingatlanjogi napot is. Miközben lelkesen az 1 hónapos felújítást vezettem, párhuzamosan szívtam magamba a tudást. Mindent, azaz mindent pontosan úgy csináltam, ahogy az MSP-s képzéseken hallottam. Óriási segítség volt, hogy nem a sötétben tapogatóztam, hogy merre fussak ijedtemben, hanem kaptam egy „szamárvezetőt”, ami alapján tudtam, hogyha nem is lesz tökéletes a lakás, az biztos, hogy a felkészítés által gyorsabban és drágábban fogjuk eladni, mint amikor még Anya benne lakott. 

A felújítás a következőkre terjedt ki: festés, a konyha falának újra burkolása, új konyhabútor gépekkel, a parketta csiszolása, a redőnyök javíttatása, a beltéri ajtók és az erkélykorlát lefestése és a villanyszerelvények cseréje. Mivel elfogyott a pénzünk, ezért a fürdőt csak „felfrissíteni” tudtuk, azaz kádat, mosdókagylót és szanitereket cseréltünk. Annyira hittem abban, amit Patrícia tanít, hogy képes voltam egy plafonig burkolt, 5 nm-es fürdő fugáit 6-7 órán keresztül sikálni, hogy az visszanyerje eredeti színét. Annyira csillogott a végére, hogy nem hitték el az érdeklődök, hogy a fürdőben nem friss a burkolás… :D A felújításra a teljes konyhával együtt 2,7 millió forintot költöttünk, a berendezésre pedig 700 ezer forintot, mert sok dolgot kölcsön kértünk ismerősöktől. November végére kész voltunk a felújítással és az erőink végére értünk, eszméletlenül elfáradtunk…  

Emlékszem, hogy december első hétvégéjén tele volt a lakás a családtagokkal és a barátainkkal: minden helyiségben 2-3 ember sürgött-forgott, hogy takarítson és segítsen összeszerelni a bútorokat. Akkor még semelyikünk sem tudta, hogy mi lesz ebből a projektből, de már mindenki bízott a nemrég hallott kifejezés, azaz a „home staging” erejében. A „falig elmentünk” az öcsémmel és a férjemmel, a fotózás előtti éjszakán aludni sem volt időnk, a véghajrában mindhárman 36 órát dolgoztunk a lakáson megállás nélkül, hogy mindennel készen legyünk és a legjobb képek szülessenek a hirdetéshez. Patrícia ajánlott egy MSP-s akadémistát, Balogh-Bíró Csillát, akinek az árazás és a hirdetészöveg írás a szakterülete. 69,9 millió forintra árazta be a felkészített lakást, nem hittünk a szemünknek, amikor olvastuk a piacelemzését. Őszintén szólva mi már a 60 millió forintnak is örültünk volna. 

Nagyon izgultunk az értékesítés miatt, mert január 31-ig meg kellett érkeznie a faktorcég számlájára a 20 millió forintnak, tehát a lakás mutatása közben ki kellett puhatolnom, hogy van-e ennyi készpénze a komoly érdeklődőknek. Kötöttünk szerződést több ingatlanossal is, egyikőjük meggyőződése volt például, hogy 60 milliónál semmiképp sem ér többet az ingatlan, de az MSP-s értékesítési nap erre is felkészített és nem hagytam magam befolyásolni (húúú milyen jól tettem!). 

December 7-én került piacra a lakás, és 10 (!) nappal később, december 17-én kaptunk egy 69 milliós ajánlatot egy fiatal házaspártól. Sírtam örömömben, nem hittem el, hogy ez megtörténik velünk. Annyira boldog voltam, hogy a család kitartásával és az MSP-s képzésekkel ekkora összeggel sikerült növelnünk a lakás értékét. Másnap elfogadta Anya az ajánlatukat és néhány nappal később aláírta a szerződést a vevőkkel. A faktorcéggel való tárgyalás után 7 héttel kaptuk az ajánlatot. Amikor felhívtam a faktorcéget, hogy az adásvételihez szükségünk van egy dokumentumra, nem hitt a fülének a vezető: „Ennyi idő alatt sikerült eladni??? - Igen. - És elment 52 millióért? - Nem, 69-ért ment el. – Tessék??? 69-ért??? – Igen.”, majd néma csend következett a vonal túlsó végén. :D Január 20-án már a számlájukon volt a törlesztés, Anya pedig egy súlyos hátizsákot vett le aznap a hátáról. 

A környezetünkben mindenki elájult a történtek hallatán, és mi is a mai napig emlegetjük ezt a nagy családi összefogást. Adott volt egy irtó nehéz élethelyzet, amibe ahelyett, hogy beleroskadtunk volna, a lelki és a fizikai határainkat feszegetve, nekimentünk és kihoztuk belőle a legjobbat. Patrícia, a lelkesedésed és a szenvedélyed tavaly átragadt rám, és én pedig átragasztottam a családomra. Eszméletlenül hálásak vagyunk, hogy ez a történet happy end-del zárult, a te tudásod nélkül ez nem sikerült volna! Köszönjük!

S. Blanka"

 

Tanulságul álljanak itt a képek az előtte és utána állapotról.

Nappali előtte:

Nappali utána:

Konyha előtte:

Konyha utána:

Hálószoba előtte:

Hálószoba utána:

Második hálószoba előtte:

Második hálószoba utána:

A harmadik hálószoba előtte:

A harmadik hálószoba utána:

Fürdőszoba a Home Staging után:


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése